Oslovili jste bytového designéra, aby vám provedl návrh dětského pokoje By design? Jeho práce bude spočívat ve formě diskuse, budete navzájem předkládat vlastní návrhy a nápady a z nich se pak vyvine závěrečné dílo. Čemu v dětském pokoji věnovat nejvíce pozornosti?
Podlahová krytina – v každém domě se přeneseně řečeno začíná od podlahy a vy byste také měli mít jasno v tom, čemu dát přednost. Jestliže umístíte do pokojíku plovoucí podlahu, bude při chůzi v ponožkách kluzká a to může dětem způsobit i vážný úraz. Podobné je to i s některými typy dlažeb, vinylu, s parketami a palubkami. Z tohoto hlediska se nejlépe jeví koberec, ten neklouže a je to zdá se nejbezpečnější povrch.
Osvětlovací technika – ta by měla být především bezpečná, dávejte velký pozor na to, jak jsou konstruované vypínače a skelet svítidel, aby jejich obsluha byla jednoduchá a nebyla komplikovaná. Děti budou potřebovat osvětlení psacího stolu, nočních stolků a případně dalších prostor. Jedno stropní centrální svítidlo v pokoji stačit nebude.
Psací stůl – nezapomínejte, že děti potřebují ve svém pokoji mít dobře vybavený pracovní kout, nebude jim stačit malý stolek, potřebují si někde rozložit učebnice a sešity, výtvarné potřeby a další pomůcky. Ideální je buď dlouhý stůl podél celé místnosti, anebo zalomený do tvaru písmene L, záleží na tvaru a dispozici samotné místnosti.
Úložný prostor – kromě psacího stolu a pohodlné postele je třetím nejdůležitějším předmětem, co se týče nábytku v dětském pokoji úložný prostor, v ideálním případě vestavěná skříň na míru. Tam se vejde vše, počínaje školními potřebami a konče hračkami a oblečením. Vestavby jsou velmi přehledné a výhodné jsou i posuvné dveře, o něž děti nebudou zakopávat. Posuvné dveře nevyžadují žádnou údržbu na rozdíl od dveří křídlových, které se občas kříží, sesouvají a potřebují dotahovat šrouby v pantech.